Owczarek staroniemiecki
 
PLANY
 
 

Test grupowy szczeniąt w hodowli Scrato z Nysy
Aby znaleźć się na naszej liście rezerwacyjnej proszę w pierwszej kolejności napisać do nas e-maila z opisem swojej rodziny. Bardzo zależy nam aby jak najlepiej poznać rodziny, do których idą nasze szczeniaczki.
Odeślemy Ci kwestionariusz informacyjny w którym zadamy parę pytań. Im więcej nam powiesz tym lepiej będziemy mogli dopasować szczenię pod Twoje preferencje.
O NASZYCH SZCZENIĘTACH     

Nasze szczenięta idą do swoich domów po 8 tygodniu lub 13 tygodniu, jeśli mają pozostać na kwarantannie. Będąc z nami, nasze szczenieta traktowane są jak członkowie rodziny. Wszystkie nasze szczenięta rodzą się w domu i od pierwszych dni życia poddawane są wczesnej stymulacji neurologicznej, która pomaga w budowaniu odpornego systemu nerwowego.
W 2 tygodniu szczenięta poznają nowe zapachy m.in. ziół, kwiatów,  przeróżnych warzyw oraz zapach kota.
Szczeniaczki są też stymulowane poprzez delikatny dotyk brzuszka, łapek, boczków i uszek.

                        
- VIDEO 1 -     - VIDEO 2 -   - VIDEO 3 -
W 3 tygodniu szczeniaczki widzą już i słyszą. Pomału zaczynaja wchodzić w świat dźwieków. W cieplejsze dni przebywaja na podwórku i tam poznają odgłosy m.in. kosiarki i silnika samochodu. Nadal poznają różne zapachy.

                           
- VIDEO 4 -   

Maluszkom stosujemy delikatny i krótki masaż, który ma na celu poprawę przemiany materii, zwiększenie przepływu krwi w organiźmie, masaż który pozytywnie wpływa na organy wewnętrzne oraz działa relaksująco.

                            
- VIDEO 5 -


W wieku
4 tygodni poznają nowe dźwięki, te z zewnątrz oraz odgrywane na specjalnie do tego przeznaczonych płytach CD.

W kolejnych tygodniach szczenieta przebywają głównie na zewnątrz korzystając ze spacjalnie przystosowanego dla nich placu zabaw. Stawiają tam swoje łapki na 12 - tu różnych podłożach zgodnie z zasadą złotej dwunastki Margaret Hughes. Poznają również inne psy, zwierzęta, obcych sobie ludzi.

                             
- VIDEO 6 -


Naszym szczeniętom podajemy suchą karmę bezzbożową Wiejska Zagroda, jednak głównym ich posiłkiem jest surowe mięso wołowe lub wołowo-drobiowe. Dostają również twaróg i żółtka z ekologicznych jaj dostarczanych od tutejszego gospodarza.

Szczenięta podczas wzrostu są regularnie monitorowane przez naszego weterynarza, który systematycznie odwiedza nasz dom. W wieku
6 tygodni są szczepione a przed tym kilkakrotnie odrobaczone. Kał szczeniąt regularnie dostarczany jest do labolatorium w celu sprawdzenia czystości i uniknięcia inwazji robaków, bakterii i pierwotniaków u naszych szczeniąt. Zabezpieczamy psy na pchły i kleszcze.
W wieku
7 tygodni przeprowadzamy testy Campbella (Test indywidualny szczeniaków dla poznania ich predyspozycji ) oraz Test PAT - części dotyczącej socjalności i odporności na stres. W tym czasie współpracujemy z przyszłymi właścicielami aby dopasować odpowiedniego szczeniaka do jego nowej rodziny. Po 8 tygodniach szczenięta  zaczynają życie w nowych domach.
BEAU
BELLONA.5TYDZ.2
BELLONA.5TYDZ.3
BEN.5TYG.2
BORGA.5TYG.2
BRANDY.5TYG.2
YAS.5TYG.5
YASENIA.5TYG.2
YASENIA.5TYG.3
Test Campbella i Test PAT w hodowli Scrato z Nysy
test przeprowadzany w miejscu nieznanym szczeniętom
Jeżeli jesteś zainteresowany szczeniaczkiem z naszej hodowli zapraszamy do rezerwacji:
scrato@scrato.nysa.pl
Więcej filmów VIDEO   - link z zabaw z naszymi szczeniaczkami.

oraz zdjęć w dziale 'Szczenięta.Mioty' - link